Teadusfoto konkurss ja Wiki Loves Monuments lähenevad lõpusirgele

Teadus on huvitav ja mitmekülgne ning kahtlemata väärib see jäädvustamist. Ülesvõetut ei tasuks aga arvuti kõvakettale unistada, vaid ikka kogu maailmaga jagada ning just seda võimalust pakub kuni 1. oktoobrini toimuv Teadusfoto konkurss.

Olgu pildistatud arheoloogilisi välitöid või astronoomilisi vaatluseid, mööda söödet voogavaid baktereid või teadusaparatuuriga tutvust sobitavaid jääkarusid, rändlindude rõngastamist või keskkonnaproovide võtmist, materjalide peenstruktuuri ja selle jäädvustamist võimaldavaid aparaate, tudengisateliidi konstrueerimist ja robotika saavutusi ning teadlasi oma loomulikus elukeskkonnas või hoopis seda kaevaid uudishimulikke Teadlaste ööl. Kõik see ja palju muud väärib alati talletamist.

Lisaks Teadusfoto konkursile ootab sinu panust väga ka fotovõistlus Kultuurimälestised Vikipeediasse ehk Wiki Loves Monuments. Jäädvustused kõigist Eesti muinsuskaitsealustast objektidest on ääretult teretulnud ja aitavad oluliselt kaasa Eesti kultuurimälestisi puudutava informatsiooni levikule.

Praeguseks hetkeks on lisatud juba enam kui 2000 kultuurimälestiste fotot aga ülesvõtteid muinsuskaitsealustest objektidest saab võistluse raames lisada kuni septembrikuu lõpuni ning alati võib seda teha ka peale konkursi enda lõppu.

4 kommentaari “Teadusfoto konkurss ja Wiki Loves Monuments lähenevad lõpusirgele

    1. Ivo Kruusamägi

      No it is not. This image was submitted to the Estonian Science Photo Competition in 2007 (this is now third time when this competition is held — first two were in 2006 and 2007). You can find this photo in a bigger size from here.

  1. Ivo Kruusamägi

    It seems to be a radiometer (at least according to this: http://www.ilm.ee/?44482). There is also written that scientist built some snowmen resembling this thing near there so that bears would pay more attention to snowmen and leave the equipment alone 😛

Kommenteerimine on suletud.