Wikimedia Eesti

Vikipeedia töörühmadest

Eestikeelse Vikipeedia ülimalt tagasihoidlik kaastööliste hulk toob ühtlasi kaasa selle, et erinevad valdkonnad on esindatud väga ebaühtlaselt. On väga põhjalikult ja kõrgekvaliteediliselt kaetud teemasid aga on ka valdkondi, mille sisu on minimaalne või puudub sootuks. See on midagi, mille parandamine edeneks ainult kaastööliste lisandumisega.

Kvaliteedi ühtlustamiseks teemade lõikes oleks tarvis ka senisest süsteemsemat ja ulatuslikumat koostööd ning selle tagamiseks on eestikeelses Vikipeedias alustatud töörühmade moodustamist. See võimaldaks mõne valdkonna juurde kokku tuua parimaid spetsialiste ja nende ühise töö tulemusel läbi vaadata iga valdkonna olulisem sisu.

Esimeseks katsetuseks selles vallas on (Eesti) ajaloo töörühm, mille lai tööpõld hõlmab suurt hulka Eesti ajaloost kirjutatud ja seni veel kirjutamata artikleid. Loodetavasti õnnestub peatselt algust teha ka paljude teiste töögruppide moodustamisega. Asjad saavad paremuse poole liikuda ainult kui nendega tegeletakse – paigalseis arengut ei taga.

Advertisements

15. Oct 2011 - Posted by | Määratlemata

3 kommentaari

 1. Kellest ajaloo rühm koosnema hakkaks praeguse seisuga?

  kommentaar kirjutas irve | 15. Oct 2011

  • Vikipedistidest on seal Athanasius Soter. Ülejäänud on erinevad ajaloolased (Lauri Vahtre jne.).

   kommentaar kirjutas Ivo Kruusamägi | 15. Oct 2011

 2. Vabadussõja teemalistest artiklitest saab siis varsti huvitavaid asju lugeda.

  kommentaar kirjutas Oop | 18. Oct 2011


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d bloggers like this: