Eesti Looduse fotovõistlus 2012

2011. aastal pälvis Eesti Looduse fotovõistlusel peaauhinna Remo Savisaar.

Wikimedia Eesti ootab septembrikuus pilte kultuurimälestistest, aga ajakiri Eesti Loodus korraldab taaskord Eesti Looduse fotovõistlust. Käesoleval aastal on seejuures kavas väike muudatus – nimelt on looma-, taime- ja seenefotodele lisandunud kaitsealade kategooria, milles antakse välja Vikipeedia auhind.

Võistlusele laekunud Eesti kaitsealade fotod lähevad ühtlasi üles Vikipeedia pildipanka Commons’isse ning seeläbi saab võimalikuks sadade artiklite illustreerimine, mis hetkel veel ilma igasuguse pildimaterjalita seisavad. Lisaks on võistlejatel võimalus ka teiste kategooriate raames lisatavate fotode juures anda luba nende Vikipeediasse lisamiseks. Seega annab võistlus otsese panuse Vikipeedia arengusse ja Eesti kaitsealade tutvustamisele internetiavarustes.

Taimefotode peaauhind kuulus 2011. aastal just sellele ülesvõttele. Autor: Sven Začek.

Konkursi nõuete kohaselt peavad pildid olema tehtud Eestis. Pildistatud loom, taim või seen peab olema äratuntav ning autoril võimalikult täpselt määratud. Foto olev kaitseala peab olema jäädvustatud selle kõige iseloomulikumast küljest ja olema võimalikult hästi äratuntav.

Iga foto juurde oodatakse kindlasti lühikest lugu (100–500 tähemärki), kus ja kuidas pilt on saadud ja kes on pildil. Asjalik kirjeldus on pildile selge lisaväärtus ja ka Vikipeediasse lisatavate fotode puhul kehtib see, et täpse kirjelduse andmine on eluliselt oluline, et saaks võimalikuks pildi kasutamine veebientsüklopeedia veergudel.

Arvestus on kahes vanuseklassis: noored kuni 16 eluaastat (kaasa arvatud) ning täiskasvanud. Välja antakse looma-, taime- ja seenefotode peaauhind ja esimene auhind nii üld- kui ka noorte arvestuses. Lisandub Eesti kaitsealade kategooria, kus parima foto eest mõlemas vanuseklassis paneb auhinna välja Wikimedia Eesti.

Eriauhindu jagatakse järgmistes kategooriates: aasta lind, käituv loom, väike loom (lähi- või makrovõte), koduloom (sh lemmikloom), veeloom, väike taim (lähi- või makrovõte), aiataim ning veetaim.

Arvesse lähevad digifotod, mille pikema külje pikkus on vähemalt 3000 pikslit (noortel 2000). Faili formaat peab olema kas vähima tihendamisega .jpg või .tiff. Iga fotot saab esitada ühes kategoorias ning kategooria peab olema määratletud õigesti.

Võistlust toetavad Loodusajakiri, KIK, Keskkonnaministeerium, Pentax, Photopoint, Canon, Overall, ilm.ee, looduskalender.ee ja Wikimedia Eesti.

Ära siis unusta Eesti looduskaunistes kohtades viibides ja kultuurimälestisi silmates neid ühtlasi fotokaamera abil jäädvustada. Fotokonkursid juba ootavad.

Üks kommentaar “Eesti Looduse fotovõistlus 2012

  1. Pingback: Kuidas jõuavad pildid Vikipeediasse? « Wikimedia Eesti

Kommenteerimine on suletud.