Wikimedia Eesti

Kuidas Eesti looduspärand Vikipeediasse jõudis?

26. juunil Tartus ja 27. juunil Tallinnas toimusid kaks iselaadi kokkusaamist. Nimelt kuulutati neil välja võistluse Wiki Loves Earth selleaastased Eesti vooru võitjad. Žürii koosseisus Arne Ader, Urmas Tartes ja Robert Reisman oli võistlusele laekunud 600 foto seast välja valinud kümme parimat, mida saata laia maailma Eesti loodust tutvustama.

WLE koosviibimine Tallinnas. Aleksandr Abrosimovi foto.

WLE koosviibimine Tallinnas. Aleksandr Abrosimovi foto.

Fotograafia on kaasajal levinud harrastuseks, kuid paraku jäävad sündinud piltidest valdav osa avalikkuse eest varjule. Nõnda on Vikipeedia kogukond juba mitmendat aastat kutsunud üles piltnikke oma loomingut laiema maailmaga jagama. Sel korral siis kodumaistest loodusmälestistest. Nii saama talletada paikade hetkeseisu ja näidata nende ilu nii kodumaal kui ka mujal ilmas.

Esikohavääriliseks hinnati Külli Kolina fotot metsast Valgesoo maastikukaitsealal. Meie metsarohkes riigis jagub seda puude valitsetavat territooriumi ja hea, kuid seda ka pildile püütakse.

Valgesoo mets

Valgesoo mets

Teisele kohale jõudis Märt Kose foto hommikusest Tolkuse rabast Luitemaa looduskaitsealal. Meie looduspärand tõesti on kuldaväärt nagu sellelt kuldselt fotolt välja lugeda annab.

Tolkuse raba

Tolkuse raba varahommikul


Kolmas koht läks jagamisele kolme pildi vahel. Nende seas olid Kairi Kalmanni foto Saarnaki laiult, Külli Kolina foto Taevaskojast ja Ireen Trummeri pilt Mähu rahnudest Lahemaa rahvuspargis.

Saarnaki pärn

Saarnaki pärn

Oktoober Taevaskojas

Oktoober Taevaskojas

Mähu kivid

Mähu kivid

Kümne parima sekka jõudsid ka Aleksandr Abrosimovi fotod Keila joast ja Osmussaare põhjarannikust, Ireen Trummeri fotod Jänijõest ja Lahemaalt ning kasutaja Aksel90 foto Narva jõe kanjonist.

Keila juga

Keila juga

Osmussaare pank

Osmussaare pank

Jänijõgi

Jänijõgi

Mähu kivi Lahemaal

Mähu kivi Lahemaal

Narva jõgi

Narva jõgi

Suur tänu kõigile fotograafidele! Tänu teile on Vikipeedia jälle vähe informatiivsem ja värvikam.

Advertisements

2. Jul 2015 - Posted by | Määratlemata |

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d bloggers like this: