Vabatahtlike mess ja talgud

3.-7. maini toimus Tallinnas Nokia kontserdimajas Euroopa Vabatahtlike Aasta Ringreis ehk Vabatahtlike mess, kust Wikimedia Eesti osa võttis.

3. mail kell 17-18 pidas konverentsisaalis ettekande Vikipeedia administraator ja filosoofiaprofessor Andres Luure. Kuulamas oli lisaks Vikipeedia tegijatele ka mõned huvilised. Veel pilte võib näha messi galeriist.

5. ja 6. mail oli MTÜ Wikimedia Eesti esindatud aga messiboksis. Vahetustega oli seal valves või astus läbi tervelt seitse vikipedisti. Seljas “ahjusoojad” logoga särgid ja püsti pandud suur logoga bänner, kuhu taha sai arvutiga peituda. Peamiseks atraktsiooniks oli küsitlusmäng ehk viktoriin, kus tuli vastata Vikipeediat puudutavatele küsimustele. Kui vastuseid peast ei teadnud, polnud hullu, internetist spikerdamine oli lubatud. Tuli ainult teada, kust otsida. Kõik vastajaid said kaasa pastaka, mis küsib: “Kas Sina oled juba artikli kirjutanud?”. Mõlemal päeval oli parimale vastajale ette nähtud auhind. Kuna veatult vastajaid oli mitu, tuli appi võtta fortuuna. Ülimalt haruldase, Vikipeedia logoga varustatud kruusi võitjad olid Annika Hunt ja Katrin Lipp, kes olid messil oma organisatsioone esindamas. Üldiselt käisidki teiste bokse uudistamas messil osalejaid, väljastpoolt külastajaid oli kahetsusvääselt vähe. Tuli mitu head ettepanekut ja mõtet. Üks nendest oli ettepanek mõelda selle peale, kuidas teha Vikipeedia paremini loetavaks nägemispuudega inimestele. Veel sai räägitud EELK Noortefestivalist JäPe, kus soovitakse korraldada Vikipeedia ja pildistamise teemalist õpituba. Päeva jooksul tuli ette ka negatiivsemaid episoode, aga kogemused on need, millest õpitakse. Siin veel üks foto meie messilauast.

7. mai õhtul toimus tänuüritus messist osavõtnutele. Sellise tänukirja saime.

7. mail oli üle-eestiline “Teeme ära” talgupäev. Vikipedistid osalesid näiteks talgutel Saaremaal Tiirimetsas, Läänemaal Kirimäel, Tallinnas Euroopa päeval ja üritusel “Märka abivajajat”, Mustamäel, Tartus, Paides. Lisaks talgutöödel kaasa aitamisele rääkisid nad talgulistele igal võimalusel Vikipeediast ja eriti fotovõistlusest “Kultuurimälestised Vikipeediasse”, mis on hooga juba käimas.